Endodoncja - Dental Love

Dental Love

Endodoncja

Leczenie endodontyczne popularnie określane jest mianem leczenia kanałowego. Polega ono na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi (czyli nerwu) z komory zęba i kanałów korzeniowych i szczelnym wypełnieniu ich.

Leczenie kanałowe jest konieczne w przypadku zębów z dużymi ubytkami spowodowanymi głęboką próchnicą, zębów złamanych, a także zębów dotkniętych stanem zapalnym miazgi zębowej.

Przeprowadzenie skutecznego leczenia kanałowego wymaga wiedzy, doświadczenia i odpowiedniego wyposażenia technicznego. W leczeniu endodontycznym bardzo ważne jest żeby na każdym etapie kontrolować jego prawidłowy przebieg. W Dentallove służy nam do tego nowoczesny aparat RTG firmy Kodak. Umożliwia on robienie zdjęć pojedynczych zębów oraz dzięki radiowizjografii pozwala oglądać ich obraz w trybie online na ekranie komputera. Ponieważ leczenie kanałowe to „mechanika precyzyjna w mikroskali” w naszym gabinecie prowadzimy je przy użyciu doskonałego mikroskopu marki Carl Zeiss. Zapewnia on maksymalną precyzję wykonywanych czynności znacząco wpływając na ostateczny sukces leczenia.

Przed przystąpieniem do zasadniczego leczenia bardzo istotne jest ustalenie długości kanałów korzeniowych, tak aby w następnym etapie dobrać odpowiednią długość narzędzi. Do tego celu służy nam endometr firmy Raypex6. Po ustaleniu długości kanałów przystępujemy do ich opracowywania, które obejmuje poszerzanie oraz mechaniczne i chemiczne czyszczenie kanałów. Na tym etapie wykorzystujemy mikrosilnik endodontyczny VDW Silver, który skraca czas tego procesu do minimum i jednocześnie zapewnia maksymalną dokładność oczyszczenia poszczególnych kanałów. Dla pacjentów oznacza to większy komfort i skuteczność zabiegu.

Ostatnim etapem leczenia kanałowego jest wypełnienie oczyszczonych kanałów materiałem biokompatybilnym czyli takim, który nasz organizm potraktuje jak swój własny.

Leczenie endodontyczne to skomplikowany proces. Jednak dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń i materiałów w wielu wypadkach można je przeprowadzić w trakcie jednej wizyty. A satysfakcją jest zachowanie własnego zęba, który jeszcze jakiś czas temu byłby skazany na usunięcie.