Higiena - Dental Love

Dental Love

higiena

Profesjonalna higiena stomatologiczna ma na celu zapobieganie próchnicy zębów. Główną przyczyną próchnicy jest płytka nazębna, która osadza się na zębach w wyniku niedokładnego lub rzadkiego czyszczenia. Płytka nazębna początkowo jest miękka i ściśle przylega do powierzchni zębów. Na tym etapie można ją usunąć przy użyciu zwykłej szczoteczki do zębów. Ale płytka nazębna jest niewidoczna co bywa zwodnicze. Dopiero gdy przybiera postać kamienia nazębnego (grube i twarde złogi płytki nazębnej z bakteriami) staje się zauważalna dla oka. Ale wtedy zwykłe szczotkowanie w domu nie jest już w stanie nam pomóc. Musimy udać się do gabinetu stomatologicznego w celu usunięcia kamienia.

W innym wypadku możemy narazić się na powstanie stanu zapalnego, obrzęk czy krwawienie dziąseł. W drastycznych przypadkach może dojść do obniżenia się dziąseł, co z czasem prowadzi do rozchwiania i utraty zębów.

Prawidłowa higiena jamy ustnej jest także bardzo istotna z punktu widzenia ogólnego zdrowia organizmu człowieka. Bakterie rozwijające się w jamie ustnej przenikają do krwi i tą drogą rozprzestrzeniają się po całym organizmie. W efekcie mogą wywoływać wiele chorób jak choćby zapalenie nerek, zapalenie pęcherza moczowego, chorobę wieńcową czy infekcje dróg oddechowych. Dlatego zalecamy profesjonalne czyszczenie zębów w ramach ogólnej profilaktyki.

Profesjonalne czyszczenie zębów najlepiej uzupełnić zabiegiem lakierownia inaczej zwanym fluoryzacją. Lakierowanie zębów wzmacnia zęby i sprawia, że stają się odporniejsze na próchnicę.

Ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć rekomendujemy korzystanie z zabiegów profesjonalnej higieny stomatologicznej 2 razy do roku (co 6 miesięcy).

Oferujemy pełny zakres zabiegów higienicznych:
• usuwanie kamienia nazębnego czyli scalling
• usuwanie osadów i przebarwień czyli piaskowanie
• polerowanie powierzchni zębów
• lakierowanie zębów przy użyciu preparatów z fluorem czyli fluoryzację

W naszym gabinecie zabiegi higieny stomatologicznej wykonuje doświadczona, dyplomowana higienistka stomatologiczna.
Regularna higiena stomatologiczna w połączeniu z codziennym czyszczeniem zębów w domu to najprostszy przepis na zdrowe zęby i piękny uśmiech przez długie lata.