Implantologia - Dental Love

Dental Love

implantologia

Implantologia stomatologiczna zajmuje się odbudową braków w uzębieniu w oparciu o uzupełnienia protetyczne zwane implantami. Implant stomatologiczny to niewielka śrubka, która zastępuje korzeń utraconego zęba. Umieszczona w kości szczęki lub żuchwy staje się podstawą, na której można osadzać korony lub mosty. W ten sposób można u pacjenta odtworzyć utracone uzębienie (nawet w przypadku utraty wszystkich zębów) i przywrócić mu pierwotny wygląd.

Implanty stomatologiczne najczęściej wykonane są z tytanu. Jest to materiał biokompatybilny czyli dobrze tolerowany przez organizm i nie powodujący reakcji alergicznych.

Implanty stomatologiczne charakteryzują się całym szeregiem zalet:

• przywracają naturalny piękny uśmiech ponieważ wyglądają jak prawdziwe zęby
• funkcjonują i są odczuwane jak prawdziwe zęby więc zwiększają komfort emocjonalny pacjenta
• stabilizują cały system uzębienia pomagając ustabilizować strukturę kostną
• nie wymagają stosowania kleju (jak w przypadku protez)
• nie powodują dyskomfortu podczas jedzenia jak to ma często miejsce u osób z protezami
• są trwałe (z założenia mają służyć do końca życia)

Przed przystąpieniem do wszczepienia implantu należy wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe oraz usunąć kamień nazębny. Po wszczepieniu implantu należy odczekać od 3 do 6 miesięcy aby implant miał czas zintegrować się z kością. Po tym czasie można przystąpić do odbudowy protetycznej czyli osadzić na implancie koronę.
Biorąc pod uwagę wszystkie procedury dostępne we współczesnej stomatologii implanty są najlepszym sposobem na odbudowę brakującego uzębienia.