Stomatologia zachowawcza - Dental Love

Dental Love

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem próchnicy, odbudową tkanek zęba z wykorzystaniem materiałów światłoutwardzalnych, czyli wypełnień oraz profilaktyką przeciwpróchniczą. Próchnica jest najczęściej występującą chorobą zębów. Wywołują ją bakterie próchnicotwórcze, które osadzają się na powierzchni zębów. Czasem nawet najbardziej precyzyjna pielęgnacja zębów i jamy ustnej nie jest w stanie zatrzymać rozwoju owych bakterii. Bakterie te powodują demineralizację tkanek twardych zęba i ich zniszczenie co prowadzi do powstawania ubytków w zębach. Oprócz tego, próchnica niekorzystnie wpływa także na dziąsła i przyzębie, a nawet powoduje nieprzyjemny zapach z ust. Mało osób zdaje sobie sprawę, że postępująca próchnica to nie tylko problemy w okolicy jamy ustnej, ale także choroby serca, nerek i stawów.

Leczenie zachowawcze w naszym gabinecie obejmuje usunięcie chorej tkanki zęba i szczelne wypełnienie ubytku. Wszystko z wykorzystaniem najlepszej jakości sprzętów, pod czujnym okiem doświadczonych ekspertów oraz w znieczuleniu – dzięki czemu zabieg jest bezbolesny, skuteczny i precyzyjny. W leczeniu zachowawczym bardzo ważnym etapem jest prawidłowa diagnostyka czyli ocena skali i stopnia zaawansowania próchnicy. W tym celu w naszym gabinecie korzystamy z doskonałego mikroskopu marki Carl Zeiss oraz z kamery wewnątrzustnej. Nasi lekarze korzystają z mikroskopu także w trakcie zabiegów, ponieważ precyzja oczyszczenia zęba i wykonania wypełnienia mają decydujący wpływ na skuteczność leczenia.

 

Efekt leczenia zachowawczego powinien mieć charakter długotrwały i estetyczny. Aby go osiągnąć, w naszym gabinecie stosujemy najlepsze z dostępnych na rynku materiałów renomowanych firm i za każdym razem dbamy, aby kolor wypełnienia był idealnie dobrany do koloru leczonego zęba. Bogaty wachlarz kolorów wypełnień pozwala naszym specjalistom dobrać odcień plomby tak, by nie różniła się od naturalnych, zdrowych części zębów, zaś wieloletnie doświadczenie w pracy z zębami naszego zespołu gwarantuje idealny kształt i połysk, co jeszcze bardziej poprawia efekt końcowy. Wyleczony ząb jest nie tylko zdrowy i funkcjonalny, ale także w pełni estetyczny. Dzięki temu Pacjent zyskuje pewność, że nic nie będzie się wyróżniać i odznaczać.

 

Jak wszyscy wiemy, zapobieganie jest dużo lepszym wyjściem niż leczenie. Odpowiednia profilaktyka potrafi uchronić nasze zęby przed codziennymi zabrudzeniami z kawy, herbaty czy wina, a także od wszelkich zniszczeń. Dzięki temu Pacjenci mogą się cieszyć pięknym, a przede wszystkim zdrowym uśmiechem przez długie lata. Codzienna pielęgnacja i utrzymywanie odpowiedniej higieny nie tylko pozwoli Pacjentom pozostać zdrowymi, ale także chroni od częstych wizyt w gabinecie stomatologicznym. W ramach profilaktyki przeciwpróchnicowej należy szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie. By w kompleksowo zadbać o higienę i zdrowie zębów oraz jamy ustnej, dobrze jest także nitkować zęby oraz korzystać z płynów do płukania jamy ustnej. Oprócz tego, jeśli Pacjenci posiadają skłonności do pojawiania się kamienia, dobrze jest dwa razy w roku skorzystać z zabiegów usuwania kamienia nazębnego i fluoryzacji oraz kontrolować stan uzębienia w gabinecie stomatologicznym raz na 6 miesięcy. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o zdrowie swoich zębów, zarówno teraz, jak i w przyszłości.