Wybielanie zębów - Dental Love

Dental Love

wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej. Celem wybielania jest usunięcie przebarwień z powierzchni zębów oraz głębszych przebarwień wynikających z wnikania czynników barwiących w mikropęknięcia szkliwa. Przebarwienia powierzchniowe można usunąć za pomocą skalingu (usunięcie kamienia nazębnego) i piaskowania. Natomiast przebarwienia głębokie wymagają profesjonalnego zabiegu wybielania zębów.

W Dentallove oferujemy naszym pacjentom tzw. wybielanie nakładkowe ponieważ z naszego doświadczenia wynika, że ta metoda daje najlepszy efekt.

Pacjent otrzymuje od nas wykonane w laboratorium protetycznym specjalne, indywidualne nakładki oraz żel ze środkiem wybielającym o stężeniu 10% lub 16%. Pacjent zakłada nakładki z żelem na noc. żel wnika w kanaliki zębiny i usuwa przebarwienia. Tę czynność trzeba powtarzać przez około 2 tygodnie ale efekt wybielania pozostaje widoczny nawet przez 5 lat.
Wybielanie jest procesem bezpiecznym, nie niszczy szkliwa. Nakładki raz wykonane służą pacjentowi przez wiele lat. Może z nich korzystać wielokrotnie. Przed ważnymi wydarzeniami może „odświeżyć” efekt białych zębów zakładając je na 1-2 noce.love